Visseli 13
Pateniemenranta, Oulu | Kerrostalo | 2h, k, s, lasitettu parveke
Velaton hinta
Asuinpinta-ala
Hoitovastike
Rakennusvuosi
Tervetuloa merelliseen Pateniemenrantaan!
Upea neljännen kerroksen kaksio on heti vapaa uusille asukkailleen. Kodin olohuone ja keittiö ovat yhtenäistä avaraa tilaa, josta on lasiliukuovet tilavalle lasitetulle parvekkeelle. Parveke jatkaa oleskelutiloja varhain keväästä pitkälle syksyyn. Parvekkeelta avautuu esteetön merinäkymä, jota voikin ihailla ympäri vuoden. Keittiössä on laadukkaat kiintokalusteet, integroidut kodinkoneet sekä helppohoitoiset kvartsikivitasot ja komposiittiallas. Lattiamateriaalina kodissa on laadukas parketti. Kylpyhuoneeseen on valittu laadukkaat ja harmoniset laatat, pesutornille on tehty tilavaraus ja oma sauna tuo luksusta arjen keskelle. Wc-tila on erotettu lasiseinällä kylpyhuoneen tiloista.
Taloyhtiö on valmistunut syksyllä 2023, lämmitysmuotona on kaukolämpö vesikiertoisella lattialämmityksellä. Jokaisessa kodissa on huoneistokohtainen ilmanvaihto ja viilennys.
Alue on kaunis ja kehittyvä, luonto on ihan lähellä upeine lenkkeilymaastoineen merellisyyttä unohtamatta. Venelaituripaikat ovat ihan taloyhtiön vieressä, uimarantakin on lähistöllä. Niin kesä- kuin talvikalastuksenkin pariin pääsee ihan kodin vierestä. Vain kivenheiton päässä on ulkoliikuntaikka, lasten leikkipuisto sekä useampia vehreitä puistoalueita.
Tule tutustumaan tähän yleelliseen kotiin meren äärellä! Autokatos- tai lämmin autotallipaikka on mahdollisuus ostaa erillisellä osakkeilla, autokatospaikan hinta on 9500€, autotallipaikka irtainvarastolla 27 000€.
Maria Sippala | 040 723 5142 | maria.sippala@bo.fi
Kimmo Raappana | 044 243 6417 | kimmo@bo.fi
Are you interested in this estate?
Contact us or leave a message
Maria Sippala
myyntijohtaja Oulu, ylempi kiinteistönvälittäjä YKV, LKV, kaupanvahvistaja, partner
Apartment
Seinämateriaalit: maalattu
Seinämateriaalit: maalattu
Property and company information
Kiinteistö-Tahkola Oulun toimipiste
Lumijoentie 1, 90400 Oulu
aleksi.ypparila@kiinteistotahkola.fi
p.0207488252
Additional information
Housing costs
Yhtiölainaa maksetaan joka kuukausi saman suuruinen erä, maksettavan koron määrä pienenee sitä mukaa kun yhtiölaina pienenee. Vastaavasti lainaa lyhennetään samassa suhteessa enemmän. Siksi myös rahoitusvastike pienenee yhtiölainan vähetessä. Lainan lopullinen erääntymispäivä on 2.1.2047. Yhtiölainan lyhennysvapaa päättyy 31.12.2024, mihin saakka yhtiölainasta maksetaan vain lainan korot. Lyhennykset alkavat tammikuussa 2025, lyhennyksen määrä ei ole vielä tiedossa. Lainan korko 12kk euribor+1,45%.
Price







































