Ilokkaanrinne 2
Koivistonkylä, Tampere | Kerrostalo | 2h, k, kph/wc/s, lasitettu parveke
Velaton hinta
Asuinpinta-ala
Hoitovastike
Rakennusvuosi
Koivistonkylästä vapautumassa uudenveroinen kaksio omalla saunalla ja lasitetulla parvekkeella!
Tässä kodikkaassa kolmannen kerroksen asunnossa on tilava eteinen, jonka yhteydessä on reilusti kaappitilaa, tyylikäs kylpyhuone ja sauna, makuuhuone sekä avaran valoisa olohuone/keittiö. Olohuoneen yhteydestä on kulku lisäksi tilavalle lasitetulle parvekkeelle. Keittiö yhdistyy saarekkeineen sulavasti olohuoneeseen luoden kokonaisuudesta mukavan avaran. Pinnat ovat kauttaaltaan siistit ja asunnossa on laadukkaat parkettilattiat. Eteisen lisäksi makuuhuoneesta löytyy kaappitilaa. Osakkeeseen kuuluu myös häkkikomero.
Asunto Oy Tampereen Auringonpaiste on 2023 valmistunut yhtiö, joka koostuu kahdesta rakennuksesta ja yhteensä 40:stä asuninhuoneistosta. Yhtiö lämpiää ekologisestu maalämmöllä. Yhtiöllä on suojaisa pihapiiri rauhallisella sijainnilla keskustan palveluiden äärellä mahtavien ulkoilureittien läheisyydessä. Koivistonkylän Prisma sijaitsee kivenheiton päässä ja julkiset yhteydet mahdollistavat huolettoman asumisen suositulla asuinalueella. Bussipysäkki sijaitsee vain pienen kävelymatkan päässä ja omalla autolla pääsee nopeasti moottoritielle.
Kaupan yhteydessä mahdollista ostaa poikkeuksellisen leveä autokatospaikka nro 7 hintaan 12 000 euroa. Autopaikan hoitovastike on 22,5 euroa/kk. Autokatos sijaitsee lähes rappua vastapäätä.
Asunto myydään vuokrattuna. Varaa oma esittelysi vaikka heti!
Kohdetta myy:
Valtteri Lampinen | 044 0778988 | valtteri@bo.fi
#valtterivälittää
Tiesithän että osaava ja aktiivinen välittäjä sekä laadukas brändi ja vaikuttava markkinointi ovat avainasemassa matkalla kohti onnistunutta asuntokauppaa. Kutsu minut maksuttomalle arviokäynnille, ja luodaan yhdessä paras mahdollinen suunnitelma teidän kotinne myyntiin.
Are you interested in this estate?
Contact us or leave a message
Valtteri Lampinen
kiinteistönvälittäjä LKV, partneryrittäjä | Valtteri Lampinen LKV Oy
Apartment
Lattiamateriaalit: parketti
Property and company information
Additional information
Housing costs
Myytävällä huoneistolla on rakentamisen aikaista yhtiölainaa 147 362,16 euroa/30.11.2024. Tämän hetkinen pääomavastike kattaa vain yhtiölainan kulut (ei lyhennystä). Lyhennykset alkaa 10/2025. Yhtiölainaosuuden maksettua, maksetaan ainoastaan hoitovastiketta 239,88 euroa/kk.
Price


















