Asunnon hinta-arvio ja arviokäynti
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Tiilikangas, Hollola | Omakotitalo | 4h, k, s, ph, th, 2 wc:tä, vh, ak, lämmin varasto, iso katettu terassi
Debt-free price
Living area
Total area
Rauhallisella sijainnilla Hollolassa Tiilikankaalla päättyvän kadun päässä on tämä vuonna 1975 rakennettu tiiliverhoiltu omakotitalo. Talo on omalla 750 m2 tontilla. Talon sisäpinnat ovat alkuperäisessä kunnossa, mutta rakennuksen katto on uusittu kokonaisuudessaan ja muutettu aumakatoksi vuonna 1990. Talon käyttövesiputket on uusittu n. vuonna 1995.
Tämä koti on remonttitaitoiselle "unelmakohde", sillä voit purkaa halutessasi vaikka kaikki vanhat pintamateriaalit pois ja suunnitella itsellesi juuri sellaisen väri- ja materiaalimaailman, jota olet aina kotiisi toivonut. Kun kaikki on riittävän vanhaa, niin sitä raaskii helpommin purkaa pois.
Talon toisella sivustalla on komea espanjalaishenkinen katettu terassialue, jossa on syvyyttä sekä pituutta mukavasti. Ko. terassialueelle saa kesällä kivasti sopimaan vaikkapa ison ruokailuryhmän sekä aurinkotuolit ja sohvan.
Talon yhteydessä on myös autokatos yhdelle autolle. Talossa on vinttitilaa niin paljon, että
siellä sopii hyvin kävelemään. Sinne on hyvä sijoittaa esim. kesäkalusteet tai urheiluvälineet säilöön käyttökauden ulkopuolella.
Tähän kohteeseen pääset muuttamaan suoraan kauppojen jälkeen.
Tervetuloa tutustumaan tähän kohteeseen yksityisesittelynä. Soita Marjo Hurskainen 040-9322892
tai laita sähköpostia marjo@bo.fi ja sovitaan esittelystä!
Interested in this property?
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Sneak Peek® -palvelumme on askeleen edellä! Löydä alueesi uusimmat ja upeimmat asunnot jo ennen kuin ne ilmestyvät as…