Martinpolku 8

Martinlaakso, Vantaa | Kerrostalo | 2h+k (yj mukaan 2h+kt)

  • 175 000 €

    Skuldfritt pris

  • 34,50 m2

    Boarea

  • 165,60 €/mån

    Underhållsavgift

  • 2018

    Byggnadsår

Tyylikäs kaksio suurella lasitetulla parvekkeella Vantaan Martinlaaksossa!

Tervetuloa tutustumaan tähän upeaan ja valoisaan kerrostalokaksioon, jossa modernin asumisen mukavuudet ja luonnonläheiset metsämaisemat muodostavat poikkeuksellisen viihtyisän kokonaisuuden. Vuonna 2018 valmistunut asunto tarjoaa toimivan pohjaratkaisun ilman hukkaneliöitä, ja korkea huonekorkeus tuo kotiin avaruutta, valoa ja näyttävyyttä.

Laadukas avokeittiö yhdistyy saumattomasti oleskelutilaan, joka muodostaa kodin sydämen ja luo ihanteellisen ympäristön sujuvaan arkeen, asumiseen ja yhdessäoloon. Asunnon ehdoton katseenvangitsija on suuri lasitettu parveke, jolta avautuvat kauniit ja rauhoittavat metsänäkymät – täydellinen paikka aamukahville tai rentoutumiseen vuodenajasta riippumatta. Maantasossa sijaitseva toinen kerros tarjoaa turvallista asumista rivitalomaisella kodikkuudella.

Kompaktit, mutta erittäin toimivat tehoneliöt sekä edulliset asumiskustannukset tekevät tästä kodista houkuttelevan vaihtoehdon niin ensiasunnon ostajalle, pariskunnalle kuin sijoittajallekin.
Hyvin hoidettu taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla, mikä tuo vakautta asumiseen myös tulevaisuudessa. Asukkaiden käytössä ovat siistit yhteiset tilat ja vehreä piha-alue, joka lisää asumismukavuutta ja pihapiirin viihtyisyyttä.

Martinpolku sijaitsee erinomaisella paikalla Vantaalla, jossa yhdistyvät sujuvat liikenneyhteydet ja kattavat palvelut. Läheltä löytyvät niin kaupat, koulut ja päiväkodit kuin ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudetkin. Täällä asut luonnon rauhassa ilman kompromisseja arjen helppoudesta tai saavutettavuudesta.

Tule paikan päälle ihastumaan tähän moderniin kotiin, jossa suuret ikkunapinnat, upea lasitettu parveke ja vehreät näkymät tekevät asumisesta erityisen viihtyisää!

Pia Lauronen | asuntomyyjä | 050 540 1070 | pia.lauronen@bo.fi
THIS IS WHERE THE STORY BEGINS.

Intresserad av denna bostad?

Kontakta oss eller lämna ett meddelande

HUONEISTO

Osakkeet
27115-27505
Hallintamuoto
Asunto-osakeyhtiö
Huoneluku
2h+k (yj mukaan 2h+kt)
Kerros
2
Kerroksia
9
Asuinpinta-ala
34,5 m²
Muut tilat
0,0 m²
Lisätietoja pinta-alasta
Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu. Yhtiöjärjestyksen mukainen. Isännöitsijäntodistuksen mukainen.
Näkymät
Suuri n. 16 neliön lasitettu parveke. Metsämaisemat.
Parveke
Lasitettu
Parvekkeen ilmansuunta
Länsi
Keittiön kuvaus, lisätiedot ja varustus
Keittiön varustus: jääkaappi/pakastin, liesituuletin, keraaminen integroitu sähköliesi, mikroaaltouuni, astianpesukone.
Keittiön työtasojen materiaali
Puu
Keittiön lattiamateriaali
Laminaatti
Keittiön seinien materiaali
Maalattu
Pesutilojen kuvaus, lisätiedot ja varustus
Kylpyhuoneen varustus: wc, suihku, suihkuseinä, pesukone, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi.
Kylpyhuoneen lattiamateriaali
Laatta
Kylpyhuoneen seinämateriaali
Kaakeli
Sauna
Taloyhtiössä sauna
Makuuhuoneen kuvaus, lisätiedot ja varustus
Lukumäärä: 1
Lattiamateriaalit: laminaatti
Seinämateriaalit: maalattu
Oleskelutilojen kuvaus, lisätiedot ja varustus
Lattiamateriaalit: laminaatti
Seinämateriaalit: maalattu
Muut huonetilat
Eteinen, lattia: laminaatti, seinät: maalattu

Tontin koko
1 921,00 m²
Rakennusvuosi (aloitettu)
2018
Käyttöönottovuosi
2018
Lisätietoja energiatodistuksesta
Voimassa 20.11.2028 asti.
Energialuokka
C2013
Tehdyt korjaukset ja remontit
2019 Rakennuttajan vuosikorjaukset
2019 1-vuotistarkastus
2021 Piha kiveyksen asennus yhteistyössä T2H:n kanssa
2021 Parkkihallin valaistuksen päivittäminen (LED-liiketunnistimet)
2023 Kameravalvonnan asentaminen, katon kuntotarkastus ja tarvittavat
korjaukset, kaukolämpöliittymien yhdistäminen
2025 Lämmitysjärjestelmän huolto ja kunnostustyö
Tiedossa olevat tulevat korjaukset/remontit
Suunnitellut korjaukset

Arvioitu ajoitus:
2025-2026 Hissien ohjauslogiikan päivittäminen
2025-2026 Sähköautojen lataushanke
2026 10-vuotistarkastus ja PTS/Kuntoarvion päivitys
2026 Viemäreiden kuvaus ja salaojien 10-v tarkastuksen yhteydessä
2027 IV nuohous ja säätö
2027-2028 Palovaroittimien ja vesimittareiden uusiminen
Lisätietoja autonsäilytyspaikoista
Autopaikat myydään omilla osakkeilla. Saatavuudesta voi tiedustella isännöitsijältä, taloyhtiöllä ei
ole autopaikkoja. Tarjolla ollut hyvin saatavilla yksityisten vuokraamia autopaikkoja.
Rajoitukset
Autohallipaikkojen lunastusoikeus taloyhtiön osakkailla, yj 16 §.

Yhtiötä rasittaa 12.1.2017 allekirjoitettu hallinnanjakosopimus.

Yhtiötä rasittaa 9.5.2018 allekirjoitettu yhteisjärjestelysopimus.

Kunnossapitovastuu, yj 8 §:
Yhtiön asuinhuoneistojen ja osakashallinnassa olevien muiden tilojen rakentamisvaiheen aikaisiin rakennussuunnitelmiin kuulumattomien osakkeenomistajan asentamien tai asennuttamien rakenteiden ja rakennelmien osalta on korjaus-, kunnossapito-, huolto-, vahinko- ja muu vastuu kyseisen huoneiston tai tilan hallintaan oikeuttavien osakkeiden omistajalla. Muutoin kunnossapitovastuu määräytyy asunto-osakeyhtiölain perusteella.
Isännöitsijä
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy
Isännöitsijä Eero Rytioja
p.020 7488 397
eero.rytioja@kiinteistotahkola.fi
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Hissi
Taloyhtiössä on hissi
Taloyhtiössä muuta
Saunaosasto, talovarasto, lastenvaunuvarasto, tekniset tilat sekä tontilla 92-17-567-9 sijaitsevia
piharakennuksia, joissa on ulkovälinevarasto. Lämpimät huoneistokohtaiset irtainvarastot.

MUITA TIETOJA

Kaavoitus
Asemakaava
Lisätietoa kaavoituksesta
Lisätiedot Vantaan kaupunki p.09 839 11.
Palvelut
Martinlaakson ostari 400 m
Alepa Martinlaakso 24h 100 m
Martinlaakson uimahalli 200 m
Martinlaakson kirjasto 300 m
Martinlaakson terveysasema 290 m
Päiväkoti
Pilke Vauhtiniitty 130 m
Martinlaakson päiväkoti 100 m
Koulu
Martinlaakson koulu 230 m
Martinlaakson lukio 350 m
Liikenneyhteydet
Martinlaakson juna-asema / linja-autoasema 400 m
Vapautuu
Sopimuksen mukaan. Viimeistään 2 kk kaupanteosta.

ASUMISKUSTANNUKSET

Hoitovastike
165,60 €/kk (4,80 €/m²)
Yhtiövastike yhteensä
167,60 €
Muu vastike
2,00 €
Vesimaksu
25,00 €/hlö/kk
Muut maksut / lisätietoa maksuista
Huoneistokohtaiset vesimittarit. Vedenkulutuksen tasauslaskutus tehdään vuosittain.

Kotivakuutus omien sopimusehtojen mukaisesti.

Käyttösähkö kulutuksen mukaan.

Ostaja maksaa varainsiirtoveroa 1,5 % velattomasta kauppahinnasta.

Ostaja vastaa omistusoikeuden rekisteröinnistä aiheutuvista kustannuksista.
Sauna
28,00 €/kk

HINTA

Myyntihinta
175 000,00 € (5 072,46 €/m²)
Velaton hinta
175 000,00 € (5 072,46 €/m²)
Martinpolku 8 - bild 1 Martinpolku 8 - bild 2 Martinpolku 8 - bild 3 Martinpolku 8 - bild 4 Martinpolku 8 - bild 5 Martinpolku 8 - bild 6 Martinpolku 8 - bild 7 Martinpolku 8 - bild 8 Martinpolku 8 - bild 9 Martinpolku 8 - bild 10 Martinpolku 8 - bild 11 Martinpolku 8 - bild 12 Martinpolku 8 - bild 13 Martinpolku 8 - bild 14 Martinpolku 8 - bild 15 Martinpolku 8 - bild 16 Martinpolku 8 - bild 17 Martinpolku 8 - bild 18 Martinpolku 8 - bild 19 Martinpolku 8 - bild 20 Martinpolku 8 - bild 21 Martinpolku 8 - bild 22 Martinpolku 8 - bild 23 Martinpolku 8 - bild 24 Martinpolku 8 - bild 25 Martinpolku 8 - bild 26 Martinpolku 8 - bild 27 Martinpolku 8 - bild 28