Hipunraitti 5
Linnainmaa, Tampere | Kerrostalo | 2h, kt, s, parveke (yhtiöjärjestyksen mukaan 2h+kt+s)
-
155 000 €
Skuldfritt pris
-
43 m2
Boarea
-
256,85 €/mån
Underhållsavgift
-
2021
Byggnadsår
Moderni ja valoisa koti ylimmässä kerroksessa, jossa lasitettu parveke avaa näkymät itään.
Vuonna 2021 valmistunut kaksio henkii skandinaavista selkeyttä vaaleine pintoineen. Neljännen kerroksen sijainti tuo asuntoon valoisuutta, ja lasitetulta parvekkeelta voi nauttia aamuauringosta läpi vuoden. Oma sauna kruunaa kodin, ja käytännölliset säilytystilat vaatehuoneesta kellarikomeroon ovat ehdottomat.
Taloyhtiö on uudehko ja hyvässä hoidossa. Rakennuksessa on koneellinen ilmanvaihto, hissi sekä asukkaille yhteiset tilat kuivaushuoneesta urheiluvälinevarastoon. Yhtiössä on valokuituyhteys, ja autopaikka on mahdollista hankkia asunnon oston yhteydessä omana osakkeenaan.
Linnainmaa on viihtyisä asuinalue, jossa luonto ja palvelut ovat lähellä sekä ulkoilumahdollisuudet monipuoliset. Koilliskeskus löytyy kätevästi reilun kilometrin päästä, ja hyvät liikenneyhteydet tekevät liikkumisesta sujuvaa niin keskustaan kuin muuallekin Tampereelle. Kohde on tällä hetkellä vuokrattu, joten se sopii erinomaisesti myös sijoitusasunnoksi. Varaa esittely ja tule tutustumaan tähän helppohoitoiseen kotiin!
Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!
Myynti ja lisätietoja,
Johanna Leppänen
045 804 7565 | johanna@bo.fi | @leppanenofficial
Intresserad av denna bostad?
Kontakta oss eller lämna ett meddelande
HUONEISTO
- Osakkeet
- 2258-2343
- Hallintamuoto
- Asunto-osakeyhtiö
- Huoneluku
- 2h, kt, s, parveke (yhtiöjärjestyksen mukaan 2h+kt+s)
- Kerros
- 4
- Kerroksia
- 4
- Asuinpinta-ala
- 43,0 m²
- Muut tilat
- 0,0 m²
- Lisätietoja pinta-alasta
- Yhtiöjärjestyksen mukainen. Isännöitsijäntodistuksen mukainen.
- Parveke
- Lasitettu, ulostyönnetty
- Parvekkeen ilmansuunta
- Itä
- Liesi
- Keraaminen
- Keittiön muut varusteet
- Astianpesukone, liesituuletin / suodatin
- Keittiön lattiamateriaali
- Laminaatti
- Kylpyhuoneen varustus
- Suihkuseinä, pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku
- Puu
- Makuuhuoneen kuvaus, lisätiedot ja varustus
- Lukumäärä: 1
Lattiamateriaalit: laminaatti
Seinämateriaalit: maalattu - Oleskelutilojen kuvaus, lisätiedot ja varustus
- Lattiamateriaalit: laminaatti
Seinämateriaalit: maalattu - Muut säilytystilat
- Tontin vuokrasopimus päättyy
- 30.04.2079
- Tontin vuokra
- 16 500,00 €
- Tontin koko
- 1 870,00 m²
- Käyttöönottovuosi
- 2021
- Lisätietoja energiatodistuksesta
- Voimassa 13.01.2031 asti.
- Energialuokka
- B2018
- Tehdyt korjaukset ja remontit
- 2022: Vuositarkastusten ennakkotarkastus
2022: Vuositarkastus ja takuukorjaukset
Vuosittaiset tarkastukset:
- pelastussuunnitelman päivitys, Safetum
-Kiinteistöhuolto, Kotikatu Pirkanmaa Oy
-Savunpoistohuolto - Tiedossa olevat tulevat korjaukset/remontit
- 2026-2031: normaalit huoltotoimenpiteet vuosittain
2026: katon tarkastus ja huolto
2030: 10-vuotistarkastus
2031: ilmanvaihdon puhdistus ja säätö - Sähköpistokepaikat
- 14
- Lisätietoja autonsäilytyspaikoista
- Myydään asunnon oston yhteydessä.
- Isännöitsijäntodistuksen mukainen päivämäärä
- 31.03.2026
- Lainat
- 2 521 391,64 €
- Kiinnitykset
- 4 500 000,00 €
- Isännöitsijä
- Asuntopehtoori Isännöinti Oy
Anu Kivinen - Kiinteistönhoito
- Huoltoyhtiö
- Hissi
- Taloyhtiössä on hissi
- Taloyhtiössä muuta
- Kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv, huoneistokohtaiset varastot, lastenvaunuvarasto. Valokuitu, laajakaista 10 Mb Telia
Yhtiöllä on yhteisjärjestelysopimus tonttien 837-37-5727-4 - 6 kesken. Taloyhtiöllä käytössä taloyhtiösivut. Koneellinen ilmanvaihto.
MUITA TIETOJA
- Kaavoitus
- Asemakaava
- Lisätietoa kaavoituksesta
- Tampereen kaupunki
- Palvelut
- Koilliskeskuksen palvelut 1,4 km päässä
- Vapautuu
- Vuokrattu, AHVL 3kk
ASUMISKUSTANNUKSET
- Hoitovastike
- 256,85 €/kk (5,97 €/m²)
- Yhtiövastike yhteensä
- 775,66 €
- Rahoitusvastike
- 518,81 €/kk (12,07 €/m²)
- Vesimaksu
- 20,00 oma mittari
- TV-maksu
- 1 €
HINTA
- Myyntihinta
- 155 000,00 € (3 604,65 €/m²)
- Velaton hinta
- 155 000,00 € (3 604,65 €/m²)
- Vuokrattu
- Kyllä