Laaksolahdentie 35
Laaksolahti, Espoo | Paritalo | 4h+kt+s+terassi+varasto (yj. 4H+KT+S)
-
409 000 €
Skuldfritt pris
-
98 m2
Boarea
-
103,50 m2
Total area
-
2026
Byggnadsår
Ennakkomarkkinointi
Laaksolahden rauhallisissa maisemissa odottaa valoisa paritalokoti, joka kutsuu perheitä nauttimaan väljästä ja viihtyisästä arjesta.
Sisätiloissa huomio kiinnittyy välittömästi korkeaan olohuoneeseen, joka tuo tilaan avaruutta ja valoisuutta aivan omalla tavallaan. Vaaleaksi sävytetyt pinnat luovat raikasta ja harmonista tunnelmaa läpi kodin, ja luonnonvalo pääsee tulvimaan sisään kauniisti. Kokonaisuus on kutsuva ja helposti omaan makuun muokattavissa.
Piha-alue on tämän kodin todellinen helmi. Suuri terassi avautuu puutarhanäkymiin tarjoten oivallisen paikan ulkoiluun, leikkiin ja kesäpäivien viettoon. Oleskelualue houkuttelee viettämään aikaa ulkona ympäri vuoden, ja uusi kunto tekee arjesta huoletonta ilman välittömiä remonttitarpeita.
Laaksolahti on tunnelmaltaan idyllinen ja luonnonläheinen asuinalue, joka sopii erityisen hyvin lapsiperheille. Päiväkoteja löytyy lähietäisyydeltä, ja arjen palvelut ovat hyvin saavutettavissa. Hyvät liikenneyhteydet tekevät työmatkasta sujuvaa, vaikka kotiin palatessa tuntuu kuin saapuisi omaan pieneen keitaaseen. Tervetuloa tutustumaan tähän kotiin, jossa arki ja viihtyminen kulkevat käsi kädessä!
Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!
Ville Kova
asuntomyyjä,
rakennuttaja-
ja kiinteistöasiantuntija RAKI, partner
040 847 6718
ville.kova@bo.fi
Intresserad av denna bostad?
Kontakta oss eller lämna ett meddelande
HUONEISTO
- Osakkeet
- 336-670
- Hallintamuoto
- Asunto-osakeyhtiö
- Huoneluku
- 4h+kt+s+terassi+varasto (yj. 4H+KT+S)
- Kerros
- 1
- Kerroksia
- 1
- Asuinpinta-ala
- 98,0 m²
- Muut tilat
- 5,5 m²
- Lisätietoja pinta-alasta
- Yhtiöjärjestyksen mukainen.
- Parveke
- Kyllä
- Parvekkeen ilmansuunta
- Etelä
- Keittiön kuvaus, lisätiedot ja varustus
- Kvartsitaso
- Liesi
- Integroitu, erillisuuni
- Keittiön muut varusteet
- Astianpesukone, irralliset kaapistot, kiinteät valaisimet, liesituuletin / hormi
- Keittiön työtasojen materiaali
- Kivi
- Keittiön lattiamateriaali
- Parketti
- Keittiön seinien materiaali
- Maalattu
- Kylpyhuoneen varustus
- Suihkuseinä, pesukoneliitäntä, wc-istuin, peili, kiinteät valaisimet
- Kylpyhuoneen lattiamateriaali
- Laatta
- Kylpyhuoneen seinämateriaali
- Maalattu
- WC-tilojen kuvaus
- Varustus: lattialämmitys, peilikaappi, bidee-suihku
Lukumäärä: 1
Lattiamateriaalit: laatta - Sauna
- Asunnossa on sauna
- Saunan lattiamateriaali
- Laatta
- Saunan seinämateriaali
- Puu
- Makuuhuoneen kuvaus, lisätiedot ja varustus
- Lukumäärä: 3
Lattiamateriaalit: parketti
Seinämateriaalit: maalattu - Oleskelutilojen kuvaus, lisätiedot ja varustus
- Lattiamateriaalit: parketti
Seinämateriaalit: maalattu - Kunto
- Uusi
KIINTEISTÖ- JA YHTIÖTIEDOT
- Asuinpinta-ala
- 98,0 m² (103,5 m²)
- Yhtiön nimi
- Asunto Oy Espoon Huvila
- Tontin omistus
- Valinnainen vuokratontti
- Tontin vuokraaja
- Suomen Vuokratontit Oy
- Tontin vuokrasopimus päättyy
- 31.12.2076
- Tontin vuokra
- 26 569,00 €
- Tontin koko
- 1 430,00 m²
- Rakennusvuosi (aloitettu)
- 2026
- Käyttöönottovuosi
- 2026
- Pihapaikkoja
- 8
- Lisätietoja autonsäilytyspaikoista
- Taloyhtiölle tulee yhteensä 8 kpl autopaikkoja.
MUITA TIETOJA
- Kaavoitus
- Asemakaava
- Lisätietoa kaavoituksesta
- ESPOON KAUPUNKI
Espoo-info | vaihde 09 816 21 - Vapautuu
- Syksy 2026
ASUMISKUSTANNUKSET
- Hoitovastike
- 245,00 €/kk (2,50 €/m²)
- Yhtiövastike yhteensä
- 1 647,20 €
- Rahoitusvastike
- 848,70 €/kk (8,66 €/m²)
- Vesimaksu
- 20,00 €/hlö/kk
- Muut maksut / lisätietoa maksuista
- Tiedot saattavat muuttua/tarkentua siinä vaiheessa, kun varsinainen myynti alkaa.
HINTA
- Myyntihinta
- 160 600,00 € (1 638,78 €/m²)
- Velaton hinta
- 409 000,00 € (4 173,47 €/m²)
- Velkaosuus
- 248 400,00 € (2 534,69 €/m²)