Salorinteentie 1
Siivikkala, Ylöjärvi | Rivitalo | 3h, k, kph/s, erillis-wc, ter.
Velaton hinta
Asuinpinta-ala
Hoitovastike
Rakennusvuosi
Viihtyisää asumista tarjoava rivitalokoti kutsuu uusia asukkaitaan suositulla Siivikkalan alueella!
Yhdessä tasossa olevat tilat ovat ihanan avarat ja suorastaan tulvivat valoa. Olohuoneesta on käynti suojaisalle ja vehreälle takapihalle, jossa saat nauttia helteisistä kesäpäivistä omalla terassilla markiisin alla. Kauniin keittiön ja eteisen välissä olevassa tilassa on kaappeja ja reilusti säilytystilaa. Tästä teet tarpeesi mukaan vaikkapa erillisen vaatehuoneen. Makuuhuoneita on kaksin kappalein. Kylpyhuoneessa on tilaa pyykinpesukoneelle ja wc on erillinen. Huoneisto vapautuu käyttöösi kaupanteosta ja muuttamaan pääset heti!
Omalla tontillaan sijaitseva Asunto Oy Salorinne on valmistunut vuonna 1979 ja pitää sisällään 25 asuinhuoneistoa. Yhtiössä on vuosien varrella suoritettu kattavasti remontteja, muun muassa käyttövesiputket, ikkunat ja ulko-ovet on uusittu. Lämmitysmuotona toimii maalämpö. Yhtiöllä on pihassa autopaikkoja sekä muutama osakkaan teettämä katoksellinen autosuoja. Tämän huoneiston kaupan yhteydessä sinulla on mahdollisuus ostaa paikka autosuojasta.
Luonnonkaunis ja rauhallinen Siivikkalan alue tarjoaa upeat lenkkimaastot. Arjen peruspalvelut ovat lähellä. Lielahden kattavat palvelut ja kauppakeskukset sijaitsevat alle 10 minuutin ajomatkan päässä ja Tampereen keskustaan hurautat omalla autollasi vartissa. Bussipysäkki on vieressä. Olisiko tämä sinun toiveidesi koti? Otetaan siitä yhdessä selvää. Olethan yhteydessä ja sovitaan esittelystä!
Lisätiedot ja esittelyt:
Kirsi Konnos
Kiinteistönvälittäjä LKV, partner
0400 831 687
kirsi.konnos@bo.fi
Tiesithän, että ammattitaitoinen välittäjä on kullanarvoinen apu oman asuntosi myynnissä. Säästät aikaa ja rahaa valitsemalla kerralla oikein. Soita ja sovi tapaaminen -tervetuloa asiakkaakseni!
Are you interested in this estate?
Contact us or leave a message
Apartment
Property and company information
1995 Kattohuopa uusittu
1996 Käyttövesiputket uusittu
1996-1997 Lämpökanaalit osaan talojen välillä uusittu
2001 Väliaidat uusittu
2002 Vesikourut ja syöksytorvet uusittu
2003 Patteriventtiilit uusittu
2004 Roskakatos ja -astiat
2005 Autolämmitystolpat
2009 Maalämpöpumppu
2010 A4 ja B9 kosteiden tilojen vesieristykset uusittu
2011 Vakiopaineventtiili vedelle, C17 pesuhuone-saunan vedeneristykset uusittu, A-talon lämpöpatterit uusittiin matalalämpöpattereiksi
2012 B8 ja A1 pesuhuone ja sauna vedeneristettiin, B, C ja D-talojen olohuoneen ja keittiön patterit uusittu matalalämpöpattereiksi
2013 Uusittiin antennimasto ja -TV:n pääkeskus, sekä lisätty DNA:n HD-kanavat, pihavalaisimien lamppukupuja uusittu
2014 C ja D-talojen pihan puolen salaojat kattosyöksyille talkoilla
2015 Elisan 10/10Mt valokuidun laajakaista mutta ent. antennijärjestelmää käytetään edelleen
2016 Ulko-ovet ja lukot uusittu ja asennettu led-autopaikkavalaisimet liiketunnistimella, ovikellokytkimet uusittu
2017 Ulkoikkunat uusittu, antennikeskus uusittu, kylmä- ja lämminvesimittarit lämmönjakoon asennettu
2018 Talojen vaaka pohjaviemärit painepesty
2020 A1 ja A4 kantavan seinän alapuut uusittu, A4 puoleisen talon päädyn salaoja lisätty eristyksineen
2020 B7 pesuhuoneen lattiakaivon ja pk poistoputke uusinta + vesieristys
2020 Maalämmityksen saneeraussuunnitelma tehty ennakolta
2021 A1 ja A4 seinistä uusittu alapuolet betonin alapuolella
2021 Päivitettiin Elisan laajakaista 50M
2022 Sokkelien patolevytys, salaojaputkia uusittu A1, D18-19 etupihan alue, B24 etu- ja takapiha, D25 takapihan kohdilta, C10 pesuhuoneen lattia ja eristys vesieristyksineen uusittu ja laatoitettu
2023 B8 pesuhuoneen lattia ja eristys vesieristyksineen uusittu ja laatoitettu, C13-11 sokkelin patolevytys, salaojaputket, maalämmityspiirin kiertopumpun uusinta, 2 paisunta-astian uusinta
2024 A4 eteisen purku ja tiivistys, A1 eteinen, keittiö, olohuone+2 mh ilmavuotojen korjaaminen, B-C talojen välinen lämpöputki ja kalvopaisunta-astia uusittu
2025 C17 pesuhuoneen seinien vesieristys+laatoitus, lämmönjaon lämpimän käyttöveden kiertovesipumppu, sekoitusventiili ja 3-tieventt+moottori uusittu.
Pihan osalta poistetaan kertynyttä sepeliä parkkipaikalta tarvittaessa sekä korjataan leikkialuetta, sokkelin maalauksia, katosta tehty saneerauksen hankesuunnitelma, märkätilakorjauksia tarpeen mukaan, tarvittaessa lisätään maalämmitystehoa uusilla kaivoilla ja pumpulla, lämmitysverkon tasapainotus, painovoimaisen ilmanvaihdon puhdistus kattokorjauksen jälkeen, kattotyön yhteydessä vajojen keskelle hämäräkytkimellä toimivat valaisimet sekä yleiskaapelointi.
Yhtiökokouksessa valittiin Granlundin katon saneeraussuunnitelma tarjous. Vuonna 2025 tehdään suunnitelma ja vuoden lopussa tai vuoden 2026 puolella yhtiökokous päättää kattosaneeraustarjouksista ja työ tehtäisiin vuonna 2026.
050 520 6251
Sukkavartaankatu 11 E 2, 33100 Tampere
isannoitsija@awioy.fi
Additional information
Housing costs
Price



























