Rapukuja 1
Humikkala, Masku | Omakotitalo | 5h+avok+khh+kph+s+vh+terassi+autokatos
Velaton hinta
Asuinpinta-ala
Rakennusvuosi
A-LUOKAN ENERGIATALO OMALLA VEHREÄLLÄ PIHAMAALLA
Vuonna 2024 rakennettu yksitasoinen Designtalo Maskun Humikkalassa, vain lyhyen matkan päässä kouluista ja 8-tien liikenneyhteyksistä.
Asuintilat ovat käytännöllisesti yhdessä tasossa. Olohuone/keittiö-akselilla on runsaasti neliöitä ja tässä tilassa vietetäänkin suuri osa päivästä. Makuuhuoneita on sijoiteltu talon eri kulmiin ja pohjaratkaisun vuoksi tässä on oiva mahdollisuus mm. liike- tai harrastetoimintaan. Tila muuntautuu vaivattomasti kahdeksi lisämakuuhuoneeksi eli oviaukon lisäämällä kasvatat yhtenäisiä asuintiloja. Vain ulkoseinät ovat kantavia eli sisäseiniä voi vapaasti muutella oman tarpeen mukaan.
Energialuokkakin jo kertoo, että ylläpitokulut ovat erittäin maltilliset, tässä kodissa on vesikiertoinen lattialämmitys ja poistoilmalämpöpumppu. Varaava takka luo mukavaa lämpöä talvisin ja aurinkopaneelit tuottavat sähköä.
Etupihalla on autokatos sekä varastotila. Pihapiiri on viimeistelty ja hyvinhoidettu, talon molemmilta puolin löytyy iso terassi.
Luonnonläheinen sijainti, Rivieran uimarannat ja lukuisat metsäpolut ovat lapsiperheen tai koiranomistajan toivelistalla.
Tähän kotiin pääset muuttamaan maaliskuussa 2026 eli nyt on hyvää aikaa myydä nykyinen koti pois alta. Myynti ja esittelyvaraukset:
Jenna Vuotinen LKV, kaupanvahvistaja
0407041146 / jenna@bo.fi
Are you interested in this estate?
Contact us or leave a message
Jenna Vuotinen
kiinteistönvälittäjä LKV, kaupanvahvistaja, partner
Building
Autokatos/varasto 11 m2
Property information
1 ja 2.
Rasitettuna 481-405-7-47 Rapuojankulma
Housing costs
Price








































