Pähkinänakkelinkuja 15
Riihikallio, Tuusula | Omakotitalotontti
Velaton hinta
Koko
Reunimmainen tontti. Ehkä paras - sinä päätät!
Tämä ei ole mikä tahansa tontti. Tämä on viimeinen pala korttelin reunassa valmis työstettäväksi ja vähän erityinen. Tässä kohtaa ympärillä avautuu tasaista maata, ilmassa tuoksuu mänty, ja rakennusoikeutta on enemmän kuin monella muulla: 213 m² + 20 m² / asunto.
Rakenna siihen omakotitalo, paritalo tai vaikka kytketty kokonaisuus. Tontti sijoittuu asvalttitien varteen, ja halutessasi voit toteuttaa myös oman tieliittymän oma portti, oma piha, oma rauha.
Kunnallistekniikka on jo tuotuna tontin rajalle, mukaan lukien hulevesiviemäri ja valmis ajoyhteys. Ei enää odottelua nyt on oikea hetki ryhtyä rakentamaan.
Ja sijainti? Se on lyömätön. Riihikallion kouluun kävelee turvallisesti, lähikauppa ja peruspalvelut löytyvät alle kilometrin päästä. HSL:n bussit kulkevat tontin vierestä kahdelta suunnalta, ja Hyrylän palveluihin sekä uuteen Monion lukioon hurauttaa viidessä minuutissa. Lentokenttä on 15 minuutin päässä, Helsinki puolessa tunnissa mutta koti tuntuu silti olevan maailmalta piilossa.
Pähkinänakkelinkuja 15 on vasta tyhjä tila kartalla, mutta seuraavaksi se on alku jollekin suurelle.
Myynti ja esittelyt
CHRISTINA TAPOJÄRVI
LKV, LVV, KIAT, SISUSTUSSTAILAAJA, PARTNER
044 977 7764 | christina@bo.fi
MUTKATONTA ASUNTOKAUPPAA ASIANTUNTEVALLA JA NAPAKALLA OTTEELLA.
Mielelläni autan sinuakin kodinvaihdossa yli 18 vuoden vankalla kokemuksella.
Are you interested in this estate?
Contact us or leave a message
Christina Tapojärvi
kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT, sisustusstailaaja, partner
Property information
- Johto (858-3557)
- Veden johtaminen maan kuivattamista varten (858-2021-K507)
- Viemärijohto (858-2021-K508)
- Sadevesiviemäri (858-2021-K509)
Oikeudet:
Kulkuyhteys asemakaava-alueella (858-2024-K520)
- Johto (858-2024-K521) ja (858-2024-K523)
- Jätteiden kokoamispaikka (858-2024-K525-14)
Mahdollisuus omaan tieliittymään.
Tie perille
Additional information
Kts Pellavamäentien rakentamistapaohjeet.
Kerrosluku II
Harjakatto, epäkeskeinen harjakatto tai pulpettikatto.
Asuinrakennusten julkisivumateriaalina joko puu- tai tiiliverhous tai rappaus.
Tehostevärit julkisivuissa on sallittu.
Aitamateriaaleina puu tai luonninkivi, myös istutettavat aidat ovat sallittuja.
Price






