Asunnon hinta-arvio ja arviokäynti
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Sunnuntaipalstat, Helsinki | Paritalo | 5-6h, k, kph, s, erillis-wc, vh, terassipiha (Yj:n mukaan 6 h+k+sauna)
Debt-free price
Living area
Maintenance fee
Year of construction
Haluatko remontoida perheellesi mieleisesi kodin?
Heti vapaa tilava yksitasoinen täyden sisäremontin vaativa asunto upealla terassipihalla!
Sunnuntaipalstat on rauhallinen ja vehreä lintukoto lähellä palveluita sekä juna-asemaa. Lapset voivat turvallisesti leikkiä ja pelailla pihapiirissä siihen asti, kunnes äiti huutaa "syömään".
Ympärillä on hienot ulkoilumahdollisuudet, ulkokuntosali, frisbeegolf rata ja juoksupolut. Talvella heti talon takaa lähtee hiihtolatu, joka kiertää kentän ympäri päätyen mukavasti myös talon taakse. Harrastusmahdollisuuksia on paljon: kävelyetäisyydellä on mm. jäähalli, kamppailukeskus, parkourhalli ja uimahalli.
Tervetuloa Tuiskutielle! Yhdessä tasossa olevat 145 neliötä tekevät kaikkiin huoneisiin väljän tunnelman. Neljä makuuhuonetta mahdollistavat suuremmankin perheen asumisen ja etätyöpisteelle löytyy myös tilaa. Keittiö on oma tilava kokonaisuutensa. Erilliseen ruokasaliin mahtuu suuri pöytä, johon voi kattaa makoisan illallisen perheelle ja ystäville.
Lattiassa on kalanruotokuvioinen parketti, jonka hiomalla ja käsittelemällä saa jälleen hehkumaan. Tuulikaapissa, keittiössä sekä kylpyhuoneessa on lattia on käytännöllisesti laattaa.
Kylpyhuoneesta löytyy kaksi suihkua ja kaapistoja pyyhkeille sekä pesuaineille. Sauna on ilmeeltään tummanpuhuva, kuten saunan kuuluukin olla. Taloyhtiön hallitus päätti 12/2024 kokouksessaan, että taloyhtiö kompensoi 9 A huoneiston kylpyhuoneremonttia 3000 eurolla.
Olohuoneeseen mahtuu suuri sohvaryhmä ja jokaiselle oma lempipaikka leffailtoja varten. Tunnelmaa luo suurista ikkunoista avautuva vehreä näkymä omalle takapihalle.
Takapihan terassialue onkin todella upea, kesällä kuin oma Eedenin puutarha. Vuonna 2022 uusittu ja laajennettu terassi on suuri ja aurinkoinen keidas, jota ympäröi aita sekä pihan pensaat sekä puut. Hulppean kokoiselle terassille mahtuu kalusteet, grilli, kesäkeittiö, palju ja tietysti joukko iloisia ihmisiä. Pihassa on paljon pensaita ja istutuksia, joka tekee siitä jotenkin erityisen viehättävän ja tunnelmallisen. Sitä on syytä tulla ihastelemaan paikan päälle.
Kauppakeskus Malmin Nova palveluineen, K-Citymarket, Posti sekä Juna-asema ovat vain n. 1,7 km päässä. Lähimpään päiväkotiin on vain n. 400 m ja lähialueelta löytyy myös peruskoulu, jossa luokat 1-9.
Ota yhteys ja varaa yksityisnäyttö.
TÄMÄN KOHTEEN MYY
Ville Erola LKV LVV | 040 727 2335 | ville.erola@bo.fi
Service also in English.
http://www.facebook.com/villeerolabolkv/
IG: @erolaville
Harkitsetko oman asuntosi myyntiä? Pyydä minut sitoumuksetta maksuttomalle arviokäynnille. Kerron samalla lisää tämänhetkisestä asuntomarkkinatilanteesta, palveluistani ja Bo:n loistavasta välityskonseptista sekä miten asunnonvaihdon suhteen kannattaa edetä. Autan mielelläni!
Interested in this property?
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Sneak Peek® -palvelumme on askeleen edellä! Löydä alueesi uusimmat ja upeimmat asunnot jo ennen kuin ne ilmestyvät as…