Asunnon hinta-arvio ja arviokäynti
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Pirttiharju, Lahti | Omakotitalo | 3mh,oh,k,ruokailuh., 2wc, 2vh, kph,s, khh-tila, parveke, varastot, läm. autotalli
Debt-free price
Living area
Year of construction
Tämä vankkarakenteinen talo seisoo omalla tontilla ja on rakennettu 1955.
Vuosien varrella on tehty paljon päivityksiä ja huoltoa. Viime vuosinakin hyvin merkittäviä perusparannuksia kuten; katto 2013, käyttövesiputket ja viemärit (osin 2000 luvun alussa ja osin 2024), Ilma-vesilämpöpumppu 2021, sähköt 2020-2025, keittiö 2024, yläkerran WC/kph 2024, autotallin nosto-ovi, 2024. Pintoja on päivitetty 2020 -2025. Talossa on raikas nykyaikainen tunnelma, mutta silti jäljellä 50-luvun charmia ja tunnelmaa.
Talo on varsin energiatehokas. Vuosittainen lämmitys sekä taloussähkö on ollut n. 14 000-15000Kwh, joka tekee noin 190 eur/kk.
Tilaa on runsaasti. Keskikerroksessa on yksi makuuhuone sekä olohuone, keittiö ruokailuhuoneella ja wc. Yläkerrassa 2 makuuhuonetta sekä wc/kph sekä vaatehuoneet. Kellarissa on sauna ja pesuhuone sekä pukeutumis / kodinhoitotila, autotalli sekä varastoja.
Tule tutustumaan tähän komeaan kotiin. Ota yhteyttä ja käydään katsomassa.
Sami Mesiä, LKV, Kiinteistönvälittäjä | 045 144 7422 | sami.mesia@bo.fi | www.bo.fi
Interested in this property?
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Sneak Peek® -palvelumme on askeleen edellä! Löydä alueesi uusimmat ja upeimmat asunnot jo ennen kuin ne ilmestyvät as…