Asunnon hinta-arvio ja arviokäynti
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Hanko, Hanko | Puutalo-Osake | 1 h + tupakeittiö
Debt-free price
Living area
Total area
Year of construction
KAUNIS SISÄPIHALLE AUKEAVA KUNNOSTETTU HUONEISTO
Tervetuloa tutustumaan tähän alun perin vuonna 1870 rakennettuun Villa Florassa sijaitsevaan sisäpihan huoneistoon missä Hangon kaunis henkinen ydin on valloillaan. Kulku sisäpihalta tähän kauniiseen huoneistoon on kuin pitsihuvilaan konsanaan. Huoneisto henkii vintiltä löydetystä Herbaariosta poimittu Villa Floran kukitettu tarina. Huoneistoon astutaan yhteisen eteisen kautta ja siinä on iso huone jossa avokeittiö, olohuone ja makuuhuone yhdistyvät.
Tämän talon huoneistot on kunnostettu huolellisesti vuosina 2015-16 ja yhtiö on kiinteistö osakeyhtiö. Yhtiö muodostuu kuudesta huoneistosta sekä yhdestä erillisestä pientalosta.
Yhtiö on 10.12.2025 pidetyssä ylimääräisessä yhtiökokouksessa päättänyt hakea muutosta tilojen A1, A2, A3, A4 ja A5 käyttötarkoitukseen liikehuoneistoista asuinhuoneistoiksi, mikä edellyttää yhtiöjärjestyksen muuttamista. Päätös asiassa kesäkuussa 2026.
Myynti, esittelyt ja lisätiedustelut:
Asuntomyyjä, osakas MSc Patrick Frisk, patrick@bo.fi, 040 534 3590 ja
Asuntomyyjä, KTM, partner Kenneth Katter, kenneth@bo.fi, 045 864 8062
Interested in this property?
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Sneak Peek® -palvelumme on askeleen edellä! Löydä alueesi uusimmat ja upeimmat asunnot jo ennen kuin ne ilmestyvät as…