Asunnon hinta-arvio ja arviokäynti
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Kallio, Helsinki | Kerrostalo | 2h, avokeittiö, suihkutila, erill. wc (yj. 2h+kk+wc+et)
Debt-free price
Living area
Year of construction
Next showing: 11.10.2026 at 15:00-15:45
Huippuyhtiön minikaksiossa maksimaalisen ihana shabby chic tunnelma
Ei oikeasti pitäisi edes olla mahdollista olla kaksio näistä neliöistä, mutta näköjään kuitenkin on - 34 m2 täyttä tilankäytön timanttia.
Ei luulisi myöskään olevan mahdollista asua tämänkaltaisen rauhallisen kauniin, pariisilaista puistoa muistuttavan viheralueen reunalla ja silti keskellä kivointa Kalliota, kirjaimellisesti nurkan takana Flemarilta ja Karhupuistosta, mutta näin sekin nyt vaan on.
Eikä ole kovinkaan tavallista tänä päivänä, että taloyhtiöllä on näinkin mittavat tulot, eikä velkaa ollenkaan ja asuinkustannukset siksi hyvinkin edulliset, hoitovastike 136 e/kk, ei vesimaksuja.
Vaikka tarve ensiasunnolle tai kaupunkitukikohdalle ei olisi akuutti, niin tämä löytö kannattaa napata vaikka myöhempääkin omaa tai perheen tarvetta varten. Vastaavia ei nimittäin tule tilauksesta, sitten kun siltä tuntuu ja mukava ja säntillinen vuokralainen pitää kodista huolta toistaiseksi. Hänestä kannattaakin pitää kiinni.
Bienvenue!
Myynti ja käyntivaraukset:
Johanna Kiminkinen lkv, partner
Bo LKV
045 693 2900 / johanna.kiminkinen@bo.fi
Interested in this property?
Mitä hinta-arvio maksaa tai miten arviokäyntiä varten kannattaa valmistautua? Katso vastauksemme usein kysyttyihin ky…
Sneak Peek® -palvelumme on askeleen edellä! Löydä alueesi uusimmat ja upeimmat asunnot jo ennen kuin ne ilmestyvät as…