Puinnintie 27
Vanhakoivisto, Pori | Kerrostalo | 1h, kk, kph/wc
-
29 000 €
Skuldfritt pris
-
33 m2
Boarea
-
144,00 €/mån
Underhållsavgift
-
1972
Byggnadsår
**Nyt tarjolla on oivallinen mahdollisuus sijoittajalle tai omaan käyttöön!**
Tehokas yksiö, jossa olohuoneen ja alkovin yhdistelmä, kompakti keittokomero, kylpyhuone ja pieni vaatehuone.
Vaikka asunto on siistissä peruskunnossa, remontilla voi nostaa sen tasoa helposti! Asunto sijaitsee kolmannessa kerroksessa ja ikkunoista avautuu mukavat näkymät ympäristöön.
Yhtiössä on viimeisimpänä tehty julkisivuremontti ja sen ansiosta talon ulkoasu on siisti ja nykyaikainen. Hoitovastike 144e/kk ja julkisivun rahoitusvastike 97,20e/kk.
Tule tutustumaan tähän tilatehokkaaseen yksiöön, joka on heti vapaa uudelle vuokralaiselle tai remontoinnille!
Ole yhteydessä niin käydään katsomassa:
Henna Huhtanen
Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT, Partner I Bo LKV
Hyvän välitystavan lähettiläs 2024
0401282142 I henna.huhtanen@bo.fi
Ps. Mikäli oma asuntosi on vielä myymättä, autan siinä mielelläni <3
Intresserad av denna bostad?
Kontakta oss eller lämna ett meddelande
HUONEISTO
- Osakkeet
- 19101-19460
- Hallintamuoto
- Asunto-osakeyhtiö
- Huoneluku
- 1h, kk, kph/wc
- Kerros
- 3
- Kerroksia
- 3
- Asuinpinta-ala
- 33,0 m²
- Muut tilat
- 0,0 m²
- Lisätietoja pinta-alasta
- Yhtiöjärjestyksen mukaan: 1 h+kk.
Yhtiön huoneistojen pinta-alatietoja ei ole tarkistusmitattu, tämän vuoksi todelliset pinta-alat saattavat olla ilmoitettua suurempia tai pienempiä. Yhtiöjärjestyksen mukainen. Isännöitsijäntodistuksen mukainen. - Liesi
- Taloyhtiössä sauna
- Oleskelutilojen kuvaus, lisätiedot ja varustus
- Lattiamateriaalit: laminaatti
Seinämateriaalit: maalattu - Kunto
- Tyydyttävä
KIINTEISTÖ- JA YHTIÖTIEDOT
- Yhtiön nimi
- Asunto Oy Porin Puinnintie 27
- Tontin omistus
- Oma
- Tontin koko
- 6 230,00 m²
- Rakennusvuosi (aloitettu)
- 1972
- Käyttöönottovuosi
- 1972
- Lisätietoja energiatodistuksesta
- Energiatodistus (talosta B) voimassa 11.11.2025 asti.
- Energialuokka
- G2013
- Tehdyt korjaukset ja remontit
- - v. 1994 julkisivut ja parvekkeet maalattu
- v.1997 summerit uusittu
- v. 2001 asuntojen pesuhuoneet korjattu
- Talojen salaojitus sekä pihakorjaus v. 2004
- Molempien rakennusten vesikattojen uusiminen
- v.2010 ylimpien parvekkeiden kattaminen
- v. 2012 jätekeräys muutettu syvä keräysjärjestelmäksi
- v. 2016 Lämmönvaihdin ja tasapainotus
- v. 2017 Julkisivuremontti toteutettu, (sis. ikkunat, ovet ja lisälämmöneristys + julkisivumateriaali+ poistoilmakoneet ja tuloilmaventtiilit + lukitukset Abloy Sento)
- v. 2020 Kylmäkoneet poistettu käytöstä
- v.2023 koneellinen poisto nuohottu
- v. 2025 linjasaneerauksen hankeselvitys
- v. 2025 Piha- ja parkki-alue kunnostettu, rakennuksen reunojen sorastus - Tiedossa olevat tulevat korjaukset/remontit
- Porrahuonesaneerauksia, linjasaneeraus seuraavan kymmenen vuoden aikana (hankesuunnitelma tehty v. 2024), muut korjaukset ovat vuosittaisia huoltotoimenpiteitä, jotka pystytään rahoittamaan hoito- ja korjausvastikkeella, ks. kunnossapitotarveselvitys.
- Pihapaikkoja
- 20
- Autokatokset
- 21
- Isännöitsijäntodistuksen mukainen päivämäärä
- 30.09.2025
- Lainat
- 543 799,99 €
- Kiinnitykset
- 1 386 800,00 €
- Isännöitsijä
- Oiva lsännöinti Oy / Pori teljäntori, Yrjönkatu 15 A, 28100 Pori, Mikko Julkunen.
- Kiinteistönhoito
- Huoltoyhtiö
- Taloyhtiössä muuta
- Sauna, talopesula, jäähdytetty kellari, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv, huoneistokohtaiset varastot.
- Hoitovastike
- 144,00 €/kk (4,36 €/m²)
- Yhtiövastike yhteensä
- 241,20 €
- Rahoitusvastike
- 97,20 €/kk (2,95 €/m²)
- Vesimaksu
- 25,00 €/hlö/kk
- Muut maksut / lisätietoa maksuista
- Mikäli huoneiston lainaosuuden maksaa pois, tällöin yhtiövastike on 144e/kk.
Saunamaksu 10e/kk/varaus.
Ostaja maksaa osakekirjan sähköistämisesta aiheutuvista kuluista.
Varainsiirtovero 1,5%. - Autopaikka
- 10,00 €/kk
HINTA
- Myyntihinta
- 18 089,74 € (548,17 €/m²)
- Velaton hinta
- 29 000,00 € (878,79 €/m²)
- Velkaosuus
- 10 910,26 € (330,61 €/m²)